Боярський міжшкільний навчально-виробничий комбінат


/Files/images/Рисунок3.jpg

Неподалік від Михайлівської церкви,побудованої на кургані-городищі, збереглися приміщення 1900-го року, які колись були Боярською середньою школою № 1, а навколо красива місцевість з велетнями дубами, стрункими красенями кленами вже давно не чула дитячих голос шкільного дзвоника.

Чи знали тоді, що понад двадцять років служитимуть ще ці старенькі мазані приміщення, які майже вросли в землю, але ще міцно тримались.

Скоса дивились віконця на облуплених старих станах і ждали своєї подальшої участі. А навколо шелестіли такі ж старезні дуби і клени, втішаючи своїм віттям, шепочучи і мріючи про краще майбутнє.

І мрії збуваються.

Усміхнулись відремонтовані та пофарбовані стіни будівель, заграли відблисками літнього сонця оновлені вікна і зайчиками зазирнули на внутрішнє обновлення.

Ще лунатиме тут дзвоник, сміятимуться і бігатимуть учні,, проводитиметься безліч цікавих заходів, продовжиться для них шкільне життя, - качали вітами дерева.

Так на території бувшої Боярської середньої школи № 1 по вулиці Самійленка, 2, відновилось нове шкільне професійне життя.

/Files/images/DSC07324.JPGТепер сюди раз на тиждень приїзджатимуть учні шкіл міста Боярки, сіл Тарасівки, Забір’я, Петрівського, Юрівки для вивчення азів професій та оволодіння практичними навичками, щоб стати досвідченими робітниками в майбутньому, отримати посвідчення кваліфікованого робітника, успішно працювати за обраною професією або продовжити навчання в вищих навчальних закладах.

В кінці 70-х років в Київській області було створено біля 20 міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, що визначило основний напрямок розвитку системи «Школа – виробництво», де школа і виробництво були єдиним цілим.

Створення Боярського міжшкільного навчально-виробничого комбінату було зумовлено значним попитом на працівників робочих професій на виробничих підприємствах району, відсутністю спеціалізованих професійно-технічних училищ в районі, які б готували робочі кадри. Дефіцит робочої сили відчувався на переважній більшості підприємств.

Міжшкільні навчально-виробничі комбінати призвані допомогти школі підготувати учнів до праці, орієнтувати їх на робочі професії необхідні в наш час, період ринкових відносин. Народження і становлення комбінатів – результат спільних зусиль педагогічних, виробничих і громадських організацій в пошуках ефективних шляхів підготовки учнів до суспільно-корисної праці, вибору професії.

Створення навчальної, матеріально-технічної бази навчально-виробничої групи в комбінаті як структурного підрозділу певного підприємства, перенесення в нього у значній мірі трудової атмосфери останнього і діючих на ньому технічних вимог, створюють умови для трудової підготовки і робітничої адаптації школярів.

В цьому заключна основна ідея Боярського МНВК. З того часу комбінат реалізує поставлені перед ним завдання: створює всі умови для всебічного розвитку особистості, реалізації природних, інтелектуальних здібностей учнів, їхніх талантів, готує випускників до самостійної творчої діяльності та конкурентоспроможності на сучасному ринку.

Комбінат тісно співпрацював з базовими підприємствами і в основному готував для них робітничі кадри по 7 професіях, а саме:

1. Боярський машинобудівний завод «Іскра» - радіомонтажники, токарі, слюсарі, креслярі-оформлювачі, оператори станків з числовим програмним управлінням.

2. Боярська лісова дослідна станція – сувеніри з дерева, столяри.

3. Боярська швейна фабрика «Юність» -швачка.

4. Радгосп «Тарасівський» - водії категорії «С», тракторист.

5. Вмшнеівський міський м’ясоперобний завод – формловщик ковбасних виробів, обвальщик жиловщик м’яса.

6. Вишнівський міський молокопереробний завод – лаборант хімічного аналізу, апаратних по розливу молова.

7. Радгост декоративних культур – квітникар-декоратор.

8. Будівельне управління № 6, Будівельно-монтажне управління № 33 – муляри.

9. Автотранспортне підприємство 0901 м. Вишненве, Боярська автобаза № 4 – водії категорії «С».

А найголовніше те, що учні навчались, здобували професію, виконували відповідну практичну роботу і отримували заробітну плану

На сьогоднішній день вже майже не існує даних підприємств, вони стали ВАТами, ЗАТами, роздрібненими і приватизованими і т. д. На даний час комбінат не має матеріальної підтримки від підприємств, які опікувалися комбінатом, а тому й професії, тепер ліцензовані, не мають належної підтримки.

/Files/images/коминат0001.jpg

На базі комбінату навчались і продовжують навчатись та здобувати робітничі професії одночасно старшокласники міських: Боярських № 1,2,3,4,5 Вишнівської № 2 та сільських: Тарасівської, Юрівської, Петрівської, Забірської, Петропавлівсько-Борщагівської, Білогородських № 1,2 шкіл.

З 2000 року комбінат працює за ліцензійними матеріалами та стандартними програмами з професійної підготовки кваліфікованих робітників і на сьогоднішній день проводить підготовку за професіями з отриманням свідоцтв кваліфікованого робітника державного зразка, а саме:

Секретар керівника

Оператор комп’ютерного набору

Швачка, кравець

Кухар

Водій транспортних засобів кат. «С»

Водій транспортних засобів кат. «В»

Робітничі кадри потрібні не дивлячись на сьогоднішню кризу .

За роки своєї діяльності з стін комбінату вийшло близько 20 тисяч учнів, які отримали державні документи про одну з робітничих професій. Тільки з 2000 року - 2729 учнів отримали свідоцтва кваліфікованого працівника державного зразка з ліцензованих професій, а саме:

1) Секретар керівника - 360

2) Оператор комп’ютерного набору – 428

3) Швачка – 179

4) Продавець продовольчих та непродовольчих товарів – 245

5) Кухар – 245

6) Водій транспортних засобів кат. «С»– 245

7) Водій транспортних засобів кат. «В» - 956

8) Слюсар з ремонту автомобілів – 147.

Розширилися навчальні площі комбінату. З 1997 року по даний час комбінат прийняв в оренду приміщення колишньої технічної школи Південно-Західної залізниці, які дали можливість обладнати нові світлі просторі навчальні кабінети і майстерні за професіями, кабінети адміністрації.

/Files/images/сканирование0040.jpgФойє комбінату /Files/images/DSC07330.JPGКабінет директора/Files/images/сканирование0039.jpgБібліотека/Files/images/DSC07349.JPGНавчальні кабінети /Files/images/100_0987.JPGКабінет практичного психолога/Files/images/сканирование0038.jpgМетодичний кабінет

Кiлькiсть переглядiв: 598

Коментарi